Vēsture

Uzņēmuma vārds “Nidija” nav nejauša izvēle. 1992. gadā uzņēmuma dibinātājs Igor Shalin viesojās pie drauga, kas dzīvoja mazā ciematiņā netālu no Romas. Šajā ciematiņā, Senās Romas laikā, dzīvoja Vēsts dievietes (mājas pavarda sargātājas) priesteriene. Saskaņā ar vietējo leģendu, kādu dienu, dodoties bīstamā karagājienā uz Galliju, pa šo apvidu savu ceļu mēroja Gijs Jūlijs Cēzars, kurš vēl nedomāja par imperatora titula iegūšanu. Karavadonis iegājis priesterienes mājā, lai lūgtu piepildīt blašķi ar ūdeni no viņas akas.
Jaunā priesteriene, vārdā Nidija, iedeva Cēzaram padzerties un paredzēja veiksmīgu karagājienu – uzvaru pār Gallijā iebrukušajiem ģermāņiem. Taču, viņa apgalvoja, ka drīzumā pēc uzvaras viņam jāsargās no nodevēja savu bijušo biedru vidū. Pēc pāris mēnešiem, Cēzars patiesi atgriezās ar uzvaru, taču miers Gallijā tā arī neiestājās. Lielo gallu sacelšanos vadīja vadonis Vercingetoriks, kas līdz šim bija kalpojis Romas armijā un reiz bija Cēzara draugs.
Cēzars atkal devās uz Galliju un viņa ceļš atkal veda gar Nidijas māju. Atcerēdamies pirmo tikšanos, vēstījumu, kas piepildījās, karavadonis iegāja priesterienes mājā un jautāja vai viņu gaida uzvara vai sakāve. Uz ko Nidija atbildēja: “Tu atgriezīsies ar triumfu, bet uz ātru uzvaru neceri. Atgriezies savās mājās, tu tās ieraudzīsi sadragātas. Lai nestu mieru, tev nāksies sākt karu. Bet nebaidies, Dievi spēcinās tavas rokas.” Un šis vēstījums piepildījās – Galli tika pievarēti, bet Romā Cēzara popularitāte baidīja viņa veco draugu konsulu Pompeju. Sākās pilsoņu karš no kura Jūlijs Cēzars iznāca kā uzvarētājs.
Kļuvis par pirmo Romas imperatoru, Cēzars atcerējās par Nidijas patiesajiem vēstījumiem un uzcēla ciemā svētnīcu Vēsts dievietei. “Tavs vārds man ir nesis uzvaru un labklājību”, teica Cēzars priesterienei, “lai arī turpmāk tas nes ļaudīm veiksmi”.
Pēc gandrīz jau diviem tūkstošiem gadu, mēs esam izveidojuši uzņēmumu, dodot tam priesterienes vārdu, kas vēstīja varenam cilvēkam varenas uzvaras. Šodien uzņēmums Nidija dara visu, lai nestu saviem klientiem un partneriem veiksmi. Nu jau teju teju 20 gadu garumā, cilvēki ar kuriem mēs strādājam var apliecināt, ka Cēzara vārdi vēl joprojām skaļi skan cauri gadsimtiem.

Veiksmi un labklājību,
SIA Nidija valdes loceklis

Igors Šalins